İşleminiz gerçekleştiriliyor.. Lütfen bekleyiniz..

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcımıdır ?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi olan lazer uygulamasının kalıcı olup olmadığıdır. Uzmanlara ve uygulama sonuçlarına bakılacak olursa günümüzde epilasyonun en etkili ve en kalıcı yöntemi Lazer Epilasyon’dur. Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Uygulama seansları ortalama 6-8 seans arasında olup seans aralıkları ortalama 6 haftadır. Bu seansların sonucundaki başarı oranı çoğunlukla %80 ile %90 arasında görülebilir.  Lazer epilasyon uygulamasına girmeden önce, ağda veya cımbız ile kılları kökünden sökmek yanlıştır. Lazer başlığının atış yaptığı bölgede kıl köküne ihtiyaç vardır. Lazer epilasyon seansları sonuna gelindiği zaman etkinin görülmesi için en az  6 ay herhangi bir lazer uygulaması yaptırılmamalıdır. İlerleyen yıllar içerisinde hormonların değişkenlik göstermesi gibi durumlarda (hamilelik, kullanılan ilaçlar vs.) vücudun çeşitli yerlerinde daha önce uyku halinde olan tüyler harekete geçip, ayva tüyü diye tabir ettiğimiz ince ve zayıf tüyler olarak gözlemlenebilir. Bu çok normaldir ve daha önce yapılan lazer epilasyon uygulamasının başarısı ile alakalı bir durum değildir. Lazer epilasyon bu gibi durumlarda ihtiyaca gore yılda 1 veya 2 seans tekrarlanabilir. Lazer epilasyonda kalıcı bir sonuç beklemek için genellikle bayanlarda 18 yaş ve erkeklerde ise 20 yaş altında olmamak gerekir. Ergenlik dönemini atlatmadan yapılan tedavilerde sonuçların kalıcı olmadığı gözlemlenmiştir. Bu durumun sebebi hormonların henüz dengesiz olmasıdır. Sonuç olarak günümüzde istenmeyen kıllardan kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi lazer epilasyondur.

 • Tüm vücut seans sadece 30 dakika
 • 6 haftada bir 6 seans ile %80-90 sonuç
 • Buz başlılığı ile ağrı acı yok
 • Her cilt tipinde ve her kıl renginde etkili
 • Yaz aylarında da uygulama yapılmaktadır
 • Kesinlikle cildinizde tahrişe ve lekelenmeye izin vermez
 • Rakipsiz teknoloji
 • Hijyenik ve güvenli muayenehane ortamı

Buz lazer epilasyon ve fiyat bilgisi için bize ulaşın

Sabit 0546 571 90 19
GSM 0546 571 90 19
Whatsapp 0546 571 90 19
E-Posta estegynbeauty@gmail.com
Bu Yazılarda İlgilinizi Çekebilir
 • Buz Lazer (Soprano) Epilasyon Nedir ?
 • Buz Lazer (Soprano) Epilasyon Nedir ?

  Buz Lazer, epilasyon ve lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810nm dalga boyunda bir diode lazer teknolojisiyle çalışır. Lazer epilasyon 2009 yılında Ütüleme Epilasyon teknolojisi sayesinde ...

  Devamını oku
 • Acısız Ağrısız Lazer Epilasyon
 • Acısız Ağrısız Lazer Epilasyon

  Adından da anlaşılacağı üzere BuzLazer™ demek soğuk başlığı sayesinde acı ağrı olmayan konforlu lazer epilasyon demek. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için vücudumuzda gezdirilen tedavi başlığının uygu...

  Devamını oku
 • 30 Dakikada Komple Vücut Lazer Epilasyonu
 • 30 Dakikada Komple Vücut Lazer Epilasyonu

  Artık seans süreleri yarı yarıya kısalıyor çünkü artık Soprano ICE lazer cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş ve büyük işte bu yüzden, Buz Lazer çok daha hızlı. BuzLazer™ teknolojisiyle sıcak taş masajı konforunda...

  Devamını oku
 • Her Kıl ve Cilt Tipinde Lazer Epilasyon
 • Her Kıl ve Cilt Tipinde Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyonda karşılaşılan en büyük sorunlardan biri her cihazın her kıl tipine ve her ten rengine etkili olamamasıdır. Bu yüzden bir çok kişi kendi kıl tipi ve ten rengine uygun lazer cihaz seçimi konusunda kararsız kalmakta ve ...

  Devamını oku
Instagram'da Bizi Takip Edin [instanow hashtag= estesitebayanlazer logo= 1 style= default media= 15 link= file layout= grid columns= 5 lm_num= 15 ] Merak Edilen Sorular ve Cevapları

İstenmeyen kıllar açık renk ve kızıl renkte olanlar son 2-3 yıl öncesine kadar lazer epilasyon tedavisi uygulatamıyordu, bu kişiler, jilet, ağda tüy dökücü krem gibi yöntemleri deniyordu. Ancak 2013 yılında geliştirilen BuzLazer™ Soprano ICE lazer epilasyon cihazı bu sorunu kökünden çözdü. Yani artık ne kadar açık renkli tüy sahibi olursanız olun bu teknoloji ile siz de istenmeyen tüylerinden kurtulacaksınız.

Buz Lazer Epilasyon yöntemiyle tüm vücud seans süresi ortalama 30 dakikadır. Bu süreç cihazın konforundan dolayı size taş masajı konforunda bir seans geçirmenizi de sağlar. Yaz aylarında dahi uygulama yapılabilen Buz Lazer Soprano ICE diod lazer epilasyon cihazı için sitemizden Nerede yaptırabilirim sekmesinden size en yakın kliniklerimizin iletişim bilgisine ulaşabilirsiniz.

Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi için yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyonun sonbahar, ilkbahar ve kış aylarında uygulanması lazer epilasyondan çok daha iyi sonuçlar alınmasına sebep oluyor. Çünkü güneş ışınları bu aylarda cilde direkt olarak vurmadığından ve terleme sorunu ile karşı karşıya kalınmadığından güneş ve terden dolayı beslenen kıl köklerinin daha hızlı yok olduğu görülebiliyor.

18 yaş altı olan hiçbir kişiye lazer epilasyon uygulaması yapılamaz. Vücudunda yanık bulunan kişilere veya vitiligo, sedef ve mantar gibi deri hastalıkları olan kişilere de lazer epilasyon uygusu tedavisi bu hastalıklardan bitene kadar yapılamaz. Akne tedavisi için ilaç kullanan kişilerde de lazer epilasyon yapılamayacağı gibi, bronzlaşmak için solaryumda kalarak cildinde yanıklar oluşmuş veya güneşten dolayı cilt yanıkları olan kişilere de uygulanamaz. Fakat cilt yanıkları tam tedavi edildikten sonra bu kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

Tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin ve kadınların da başvurduğu lazer epilasyonun yararları arasında en fazla merak edilen konu lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığıdır. İyi bir harcama yaptırarak gerçekleştirdiğiniz lazer epilasyonun eğer daha sonradan bir hormon bozukluğu veya farkı bir hastalığa yakalanmadıktan sonra tüylerin tekrardan geri gelmesi diye bir şey yoktur. Fakat daha sonradan oluşan hormon bozukluklarından sonra bazı kişilerde tüylerin hepsi olmasa da bir kısmının geri geldiği ve tekrar kişide tüylenme gözlemlendiği görülmektedir. Fakat bu lazer yaptıranlar arasında neredeyse %1 oranında kimsede görünmektedir.

Hormonal sebeplerden dolayı tüylenme vakalarında yeniden bir hormanal düzensizlik meydana gelecek olursa yeniden tüylenme artışı görülme ihtimali vardır, ancak günümüzün gelişmiş yüksek teknolojisi Buzlazer™ Soprano Ice lazer cihazıyla etkin dozlarda yapılan bilinçli tedavilerde bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin yeniden başlaması olası görünmemektedir.

İster BuzLazer teknolojisi ile ister alexandrite lazer teknolojisi ile olsun, hamilelik süresince lazer epilasyon uygulaması yapılmamalıdır. Hamilelik öncesinde başlanılmış ile hamile kalındığı andan itibaren uygulamaların hamilelik ertesine atılması gerekmektedir.

Buzlazer Soprano Ice ile yapılan bilinçli uygulamalardan 3-4 gün sonra lazerlenmiş olan tüyler/kıllar yavaş yavaş yüzeye çıkar ve dökülmeye başlarlar. Dökülme işleminin tamamlanması onbeş gün sürmektedir. Tüylerin yüzeye çıkması yeniden büyüme olmayıp, köklerin içindeki tüylerin dökülmeleri için gereken bir süreçtir. Dökülme tamamlandıktan sonra o bölgede 4-6 hafta süreyle yeni tüy/kıl çıkmaz. Yeni tüyler çıktığı zaman ise yeni seans zamanı gelmiş demektir. Ortalama bir bölgenin tamamiyle istenmeyen kıllardan kurtulma seans sayısı ise ortalama 6 dır. Buzlazer uygulaması yaz aylarında da yapılmakta olduğundan seanslarınıza ara vermek durumunda da kalmazsınız.

0546 571 90 19
estegynbeauty@gmail.com